Jak vybrat rošty do postele

Jak si zvolit rošty do postele

Nejčastějším dotazem našich zákazníků je, jak správně vybrat matrace a často si neuvědomují, že vybrat správné rošty do postele, je také velmi důležité. V ideálním případě zkoušíme rošt rovnou s matrací, která bude na roštu položena. Matrace a rošt tvoří nedílný celek, kdy kvalita jednoho prvku ovlivňuje kvalitu toho druhého. Vlastnost matrace je přímo závislá na jejím správném uložení. Jen kombinací kvalitní matrace a roštu docílíte 100% využití funkčnosti matrace. Podkladový rošt ovlivňuje kvalitu spánku asi z jedné třetiny.

Jak vybrat kvalitní rošty do postele

Na pevné a laťkové rošty s maximální mezerou mezi rošty 4 cm (při nedodržení této podmínku může dojít k deformaci matrace), lze použít pěnové matrace s vyšším jádrem, matrace s pružinovou kostrou nebo taštičkové matrace. Na rozdíl od plných, či perforovaných desek v rámech odvádí rošt vlhkost, čímž se lůžko kvalitněji odvětrává.

Lamelové rošty

V kombinaci se správným druhem matrace se ještě lépe přizpůsobí tělu a zároveň do určité míry prodlužují životnost matrace díky „dvojímu pružení“ (tj. pruží matrace i rošt). Můžeme volit mezi kvalitnějšími rošty s vyšším počtem lamel nebo s menším počtem lamel, rošty (např. 28 ks lamel), s pohyblivým nebo pevným uchycením lamel a s možností nastavení tuhosti roštu ve vztahu k našim tělesným proporcím. Na lamelové rošty doporučujeme použít matrace z PUR pěny nebo latexu.

Časté chyby při výběru matrací a roštů:

Odporující si kombinace roštů a matrací (např. polohovací lamelový rošt v kombinaci s pružinovou matrací).

  • Volit jednu společnou matraci na manželskou postel. Je to z důvodu rozdílnosti postav, výšky, váhy každého člověka a přenášení mechanických rázů při otáčení se partnera v průběhu spánku nevhodné (dle vědeckého průzkumu se při běžném spánku člověk otočí asi 100 krát)
  • Příliš měkká matrace způsobuje deformaci páteře a bolest zad
  • Příliš tvrdá matrace způsobuje zvýšený tlak na klouby a páteř

Na závěř ještě jednou upozorňujeme, že byste si vždy měli matraci i rošt vyzkoušet (a nejlépe dohromady) před tím, než ho koupíte. Zda vám matrace vyhovuje zjistíte zhruba po 10 minutách ležení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *