Čištění koberců

Čištění koberců je pojem, se kterým se setkává většina z nás. Jedná se totiž o možnost vyčištění vašeho koberce odborníky, kteří používají to nejnovější vybavení, čímž garantují bezkonkurenční výsledek za tu nejvýhodnější cenu.

Mokré čištění koberců je nejvíce využíváno ve velkých městech, kam patří například čištění koberců Liberec, čištění koberců Hradec Králové a čištění koberců Praha.

Pojďme se teď zaměřit na samotný pojem mokré čištění koberců, konkrétně na princip. Základem bývá čisticí prostředek, který je biologicky odbouratelný, nemá nepříznivé účinky na zdraví člověka, nemá bělící účinky a nezpůsobuje tedy zesvětlení čištěného materiálu.

Vstřikování roztoku se provádí nejčastěji pomocí speciální hliníkové hubice s tryskami, pro textilní čalounění, případně pro méně přístupná místa textilních podlahovin je použita ruční hubice s jednou tryskou. Speciálně tvarovaná hubice umožňuje nejlepší vysávání i při různém sklonu hlavice. Při tomto způsobu nenastává riziko mechanického porušení a vytahání vlasu čištěného materiálu.

Pro textilní podlahoviny s vysokou mírou znečištění se používá speciální nástavec s válcovým rotačním kartáčem, kdy je dosaženo vyšší efektivity odstranění nečistot z koberce. V tomto případě je opět do koberce pod tlakem vstřikován čisticí roztok, který rozpouští nečistoty, ty jsou následně „vytáhnuty“ hluboko z vlákna koberce rotačním kartáčem a ihned vysávány do sběrné nádoby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *